دستکش های مناسب در کار

دراین مقاله به شما بیان میشود که چه دستکش های مناسب در کار است و و همچنین پر کاربرد ترین دستکش ها را هم به شما معرفی میکنیم

خب همانطور می دانید، دست ها پرکارترین عضو بدن برای انجام امور تاسیساتی نظیر لوله کشی بشمار می آیند. به همین دلیل نگهداری و حفظ سلامت این بخش از بدن نیاز به توجه بیشتری دارد.دستکش های ایمنی به عنوان مهمترین ابزار ، نقش پررنگی در محافظت از دست ها در کارهای روزمره موجود در این حوزه از قبیل؛ کار با مواد شیمیایی،گرما،جرقه،شعله های آتش هنگام لحیم کاری و جوشکاری و کار در مجاورت فاضلاب، ایفا می کند.

استفاده از این دستکش ها اگرچه کار ساده و عاقلانه ای در نگاه اول به نظر می رسد، اما عده ای همچنان آن را دست وپاگیر می دانند و ترجیح می دهند از دستکش استفاده نکنند. البته این حقیقت که دسکتش ها هنگام کار تا حدودی باعث کاهش چابکی و زحمت کارگران می شود انکار ناپذیراست، اما نباید فراموش کنیم خطرات ناشی از نپوشیدن دستکش کار آنقدر دارای اهمیت است که کاگران را ترغیب کند تا از این وسیله ایمنی استفاده کنند. دستکش ها بطور کلی از تنوع بالایی برخودار هستند، به همین منظور ما سه نوع از پرکاربردترین  آنها را در حوزه کاری لوله کشی مورد بررسی قرار می دهیم.

دستکش لاتکس یا نیتریل

این نوع دستکش ها گزینه های مناسبی برای جلوگیری از تماس دست با هرنوع آلودگی به خصوص در محیط های مرطوب بوده و به کارگران کمک می کند تا ازخطرات بیولوژیکی که ممکن است به پوست دست آسیب بزند در امان بمانند. دستکش های مناسب در کاراست .می توان گفت و کاربرد های زیادی در فعلیتهای متناسب با زمان ومکان خود دارد.

این دستکش ها هم برای کارهایی نظیر بازنمودن مجاری لوله های فاضلابی و همچنین کارهای سنگین تر مانند نصب لوله های فاضلاب،که بطور کلی دست در مجاورت پسماندهای فاضلابی قرار می گیرد، کاربرد دارد. دستکش های نیتریل نیز می تواند جایگزین خوبی برای کسانی که دارای حساسیت پوستی نسبت به لاتکس هستند تلقی گردد.

بیشتر کسانی که در این حوزه فعالیت دارند، معتقدند پوشیدن این دستکش ها زیر دستکش های چرمی که حین کار استفاده می شود، از نظر ایمنی کارایی بهتری دارند.

دستکش کار پاکسازی فاضلاب

دستکش های پاکسازی فاضلاب، می تواند از جنس PVC یا چرم و یا مواد مصنوعی باشد که در واقع پرکاربردترین دستکش در میان لوله کشان نیز شناخته می شود. این دستکش ها کمک می کنند، تا دست ها از خراش و سایش هایی که عموما در مجاورت با سطوح فلزی ممکن است رخ دهد و نیز مایعاتی که با دست تماس پیدا می کند ایمن بماند.زمانیکه فعالیت ها بشکلی باشد که نیازمند اعمال نیروی بیشتربرای کارهای فیزیکی باشیم، دستکش هایی از جنس چرم و یا مواد مصنوعی بکار گرفته میشود.

در اینجا هم پیشنهاد می شود، دستکش های نیتریل یا لاتکس در زیراین  دستکش ها استفاده شده و توجه داشته باشید که در مواقعی که با مواد شیمیایی و حلال های صنعتی مواجه هستیم، دستکش های از جنس PVC دارای بالاترین عملکرد می باشند.

دستکش های جوشکاری

دستکش های با مقاومت بالا در برابر حرارت از مهم ترین ابزارها برای لوله کشان برای کارهای جوشکاری و لحیم کاری به حساب می آیند. معمولا دستکش های جوشکاری از چرم ضخیم ساخته می شوند و دارای ساق های بلند برای محافظت از دست در مقابل پرتاب جرقه ها هستند.مقاومت حرارتی این دستکش ها نسبت به نوع فعالیت مورد نظر متغیر است.

بنابراین درانتخاب دستکش جوشکاری باید دقت لازم را داشته باشیم، بطوریکه مقاومت حرارتی دستکش مورد نظر متناسب با فعالیت ما باشد و می توان گفت ادستکش ها مناسب در کار است و همچنین استفاده از آن الزامی است برای آسیب نرسیدن به دست در حین فعالیت جوشکاری می باشد .

مسلما استفاده نکردن از دستکش، ویا استفاده از دستکش های نا مناسب حین کار، می تواند آسیب های فراوانی را به دست های شما وارد سازد. این که باید در کارهای لوله کشی از دستکش استفاده کنیم خیلی دور از ذهن نیست، اما مهم اینست که چه نوع دستکشی را برای چه کاری انتخاب کنیم.

در پایان می توان گفت برای تهیه این دستکش ها باید دفت زیادی از نظر کیفیت داشته باشید چون اگر جنس بی کیفیتی تهیه کنید آسیب های جبران ناپذیر به دستانتان خواهد داشت .

* محصولات و تجهیزات ایمنی با کیفیت را از فروشگاه ایمنی زمانی فرد واقع در تهران میدان حسن آباد و همچنین در فروشگاه اینترنتی سیف شو می توان تهیه کنید . فروشگاه ایمنی زمانی فرد با بیش از دو دهه تجربه در زمینه لباس کار و تجهیزات ایمنی برخوردار است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

منو اصلی

سوالی دارید؟ از طریق واتساپ به شما پاسخ خواهیم داد